גורדוניה מלון יוקרה פרטי » חבילות מיוחדות » שבת בגורדוניה בניחוח של יין ורומנטיקה

שבת בגורדוניה בניחוח של יין ורומנטיקה

מלון גורדוניה מזמין אתכם ליהנות משבת בניחוח של יין ורומנטיקה.
אתם מוזמנים להתחיל את השבת ביקב קדמא עם סיור מרתק, טעימות יין וארוחת ברנץ' קלה.

ההגעה ליקב בין השעות 11:00 – 15:00, סיור כל שעה עגולה – הסיור בתאום מראש מול היקב- 054-9195156
ההגעה למלון גורדוניה, וקבלת הסוויטה המפנקת, החל מהשעה 17:00.

בסיום הביקור תקבלו ערכת מסלול לטיול במכונית. טיול שתחילתו ביקב קדמא, שבכפר אוריה, והמשכו בהיכרות נהדרת עם הנופים של הרי ירושלים, עם אוויר ההרים, היערות, המעיינות וכמה סיפורי גבורה מרתקים של הרי ירושלים עד להפי-אנד במלון גורדוניה.

ועוד לא דיברנו על הפינוקים שימתנו לכם בסוויטה… שילוב נדיר של הנוף המרהיב של הרי ירושלים, ריח הרים משכר, בריכת שחייה חיצונית וצלולה, לחופשה אינטימית ומרחב פרטי לנשימה.

החל מ 1,800 ₪ (לבריכה משותפת)
*לא כולל חגים

שבת בגורדוניה בניחוח של יין ורומנטיקה

מסלול הטיול - מיקב קדמא למלון גורדוניה

טיול במכונית בהרי ירושלים. תחילתו בביקור מרתק ביקב קדמא שבכפר אוריה והמשכו בהיכרות נהדרת עם הנופים, עם אוויר ההרים, היערות, המעיינות וכמה סיפורי גבורה מרתקים מימי הפלמ"ח, עד להפי-אנד במלון גורדוניה.

נקודת התחלה – יקב קדמא
יקב קדמא בכפר אוריה שבשפלת יהודה הוא יקב בוטיק משפחתי שהוקם בשנת 2010 .זהו היקב היחיד בישראל שמשתמש בכדי חרס ענקיים בתהליך ייצור היין. היקב משלב שיטות עתיקות עם טכנולוגיות מודרניות וידע עדכני, ומחדש טכנולוגיות יצור יין שהיו נהוגות בארץ ישראל ובעולם כולו בעת העתיקה. במקום פועל מרכז מבקרים ואפשר ליהנות בו ממידע רב על יינות היקב וכמובן לטעום מן היין המקומי המשובח. שעות הפעילות בכל יום מ- 11:00 עד 15:00 .סיור מתקיים בכל שעה עגולה.
טלפון 02-9927894

מצפה הראל
כאשר יוצאים מיקב קדמא נוסעים לכביש 44 ,פונים ימינה ולאחר 500 מטר פונים שמאלה לכיוון מצפה הראל. הנסיעה נמשכת 7 דקות (8.3 ק"מ). ביקור במצפה הראל הוא התחלה מצוינת לטיול לאורך דרך בורמה – היא הדרך שלוחמי הפלמ"ח גילו וסללו במאי 1948 ,מיד לאחר הקמת המדינה. הדרך אפשרה לנסוע בג'יפ ממעלה החמישה ומקרית ענבים לחולדה וכך להעביר אספקה לירושלים הנצורה. כיום היא אחד ממסלולי הטיול היפים בהרי ירושלים כמו גם פרק חשוב וסיפור גבורה בהיסטוריה הישראלית. שמה, "דרך בורמה", ניתן לה בידי עיתונאי אמריקאי בזכות הדמיון לציר האספקה בין בורמה לסין במלחמת העולם השנייה. המבנה המרכזי במצפה הראל (שנושא את שמה של חטיבת הפלמ"ח) שימש בעבר כבית הספר המשותף שבנו הבריטים עבור ילדי הכפרים בית ג'יז ובית סוסין. לצידו של מבנה בית הספר הקימו אנשי קק"ל מגדל תצפית עשוי אבן כדי לשמור על היערות מפני שריפות. החורשה שמקיפה את המצפה יפיפיה ושולחנות פיקניק רבים פזורים בה. לצד המצפה יש תבליט שממחיש את נתיב דרך בורמה.

עינות סוסין
נתיב דרך בורמה משולט ומוביל ממצפה הראל בכיוון מזרח. הדרך בקטע זה רחבה וטובה ומתאימה לכל רכב. שדות תבואה יפים פרוסים משני צידיה. משמאל לנתיב הוצבו שלטי מתכת ועליהם הוטבעו צילומים של לוחמי פלמ"ח הצועדים לירושלים. כשני קילומטר מזרחה מן המצפה מובילה פנייה קטנה ימינה לעינות סוסין. במקום יש חורשה נעימה להפליא לצד המעיין ואתר פיקניק עם נתיב להולכת מים מרוצף בחלוקי נחל לבנים. כל אלה משרים על המקום שלווה ורוגע. במרכז החניון ניצב עץ אקליפטוס ענק, שניטע בימי מלחמת העולם הראשונה. מימי המעיין שימשו לאספקת מים לירושלים במסגרת מבצע שילוח. קו המים שהונח אז במהירות עבר צמוד לדרך בורמה.

מעלה התאנים
כקילומטר מזרחה מכאן נמצא "מעלה התאנים". המשאיות שהגיעו ב-1948 מהשפלה התקשו לטפס במעלה זה ולכן הועברה האספקה בעזרת סבלים וחמורים במעלה ההר והועמסה על משאיות שהגיעו מירושלים. במקום יש גזירי ברזל שנראים כג'יפים ומשאיות ושלטים שמסבירים את הסיפור ההיסטורי. כל אלה ניצבים בלב חורש אורנים יפה, מוצל ומעט אפלולי.

דרך הסרפנטינות או נווה שלום
בצומת של מעלה התאנים יש לקבל החלטה – בעלי רכב שעובר חתחתים יכולים להמשיך בנתיב דרך בורמה עד שיחצו את כביש 38 המוליך משער הגיא לבית שמש. קטע זה המכונה "הסרפנטינות" קשה לנסיעה ברכב רגיל, אבל אפשר וכדאי לרדת בו ברגל. כלי הרכב יכולים לעקוף את הקטע בדרך אחרת, הפונה צפונה. כאן מגיעים למונומנט נוסף – קטע מצינור המים שניצב כאן כאנדרטה לקו השילוח. הרוצים להמשיך בנסיעה מזרחה יכולים לעשות זאת בדרך 9354 שמגיעה עד כביש 38 .דרך זאת חולפת במעיין היפה עין חילה ובדרך האיילות, שכונתה כך על שם משורייני חטיבת גבעתי. ההמשך מזרחה מוביל לעין מסילה ולחניון המשורין ולבסוף למצפור שער הגיא שמעניק תצפית טובה על האזור כולו. אפשרות נוספת היא לפנות לפני הסרפנטינות צפונה, לכיוון הישוב נווה שלום.

דרך הג'יפים ושלוחת שיירות
הקטע המזרחי של דרך בורמה, המכונה גם "דרך הג'יפים", מוביל מכביש 38 לכיוון שורש. הדרך נמתחת מדרום לשלוחת שיירות ומצפון לשמורת המסרק. קטע זה לא עביר לכלי רכב רגילים אלא לבעלי הנעה קדמית בלבד. האפשרות הטובה יותר לבקר בקטע המזרחי של דרך בורמה היא להמשיך בכביש 1 עד צומת שורש ושואבה ושם לפנות ימינה ולנסוע לכיוון בית מאיר. אם יש לכם זמן – כדאי לבקר ב"מחסן של סבא" בבית מאיר. האוסף הגדול והנוסטלגי הזה כולל הכול – חפצים, ספרים ומסמכים נדירים. מאחורי כל חפץ עומד סיפור ולצידו דמויות ואירועים היסטוריים שישפכו אור על הרקע להקמת המדינה ושנותיה הראשונות. דמויות כהרצל, בן גוריון ואחרים לצד אוסף צילומים גדול ומרשים של צילומי ארץ ישראל. כל אלה מצטרפים יחד לחוויה מיוחדת במינה. (נוסעים מכביש 1 ובצומת שורש וממשיכים בכביש 3955 עד לכניסה למושב בית מאיר. טלפון: 052-2600732 ( הרוצים להמשיך ולהתמקד בסיפור הגבורה של פורצי הדרך לירושלים יחנו את רכבם קצת לפני הכניסה לבית מאיר ויצעדו צפונה בשביל מסודר ונוח שמוביל תחילה למשלט 16 ולאחר מכן למשלט 21 .העונג הגדול ביותר הוא להתיישב על ספסל העץ במשלט 21 ,לצפות על שער הגיא ועל כביש מספר 1 ולנשום עמוק את אוויר ההרים. התצפית הנפלאה והשלווה הזאת היא סיבה טובה להגיע לכאן.

סיום הטיול – מלון גורדוניה
מבית מאיר שבים לכביש 1 בכביש 3955 .נוסעים כקילומטר מזרחה ופונים מכביש 1 לכיוון מעלה החמישה ואבו-גוש. מכאן כבר קצרה הדרך אל הפינוקים של מלון גורדוניה במעלה החמישה.

בילוי נעים!

Gordonia – Private Hotel | כתובת: מעלה החמישה 90835, ירושלים | הזמנות: 02-5331342 | ישיר למלון: 02-5331381

מקבוצת מלונות כרם: מלון יערים / מלון גורדוניה

יש מעט מקומות שמספרים בקול כה צלול וברור את סיפורה של הארץ. רק במעט מקומות אפשר לערוך היכרות עם העבר וליהנות כל כך מן ההווה. מלון גורדוניה החדש במעלה החמישה הוא אחד המקומות האלה. היכרות עם המקום הירוק והשקט פורשת בפנינו את סיפורה של הארץ. יש בו את הקסם וכוח המשיכה האדיר של נוף הרי ירושלים לצד השורשים, המאבקים, הרצון לחיים שלווים, הקשר אל האדמה, הגפנים, היערות וההרים.

על המדרון הצפוני-מערבי של הר הרוח, בלב הרי ירושלים ורק עשרה קילומטרים מן העיר, ניצבת אנדרטת אבן קטנה לזכרם של חמשת חברי גרעין ההתיישבות "גורדוניה". גורדוניה הייתה תנועת נוער ציונית-חלוצית שדגלה בערכי א"ד גורדון. חניכיה, צעירים שעלו לארץ כחלוצים, אימצו ערכים של עבודה וחינוך. חמשת חברי הגרעין נורו ב-1938 כאשר הכשירו דרך במעלה ההר. זמן קצר אחר-כך הוקם כאן הישוב שנושא את זכרם – מעלה החמישה.

קרא עוד

© כל הזכויות שמורות למלון גורדוניה