גורדוניה מלון יוקרה פרטי » חוויה » השכרת אופניים לאורחי המלון​

השכרת אופניים לאורחי המלון​

חדש במלון גורדוניה!
אנחנו ממשיכים לפנק ולחדש לאורחים שלנו…
והפעם השכרת אופניים. מי אמר שאי אפשר ליהנות מכל העולמות?
חופשה המשלבת פסטורליות ואדרנלין, אקשן ופינוק.
וכל זה בנופים עצרי נשימה!

סביבת המלון הינה מקום אידיאלי לטיול אופניים
הכנו לכם מפת דרך לטיול סביב ובתוך קיבוץ מעלה החמישה.
אתם מוזמנים לצאת וליהנות מהנופים הקסומים של הרי ירושלים, אוויר הרים וקצת כושר על הדרך…

· מחירים מיוחדים לאורחי המלון (תשלום בסלון)
· 30 ₪ לשעתיים / 50 ₪ ליום שלם

טיולי אופניים

אודות הקיבוץ והמסלול

קיבוץ מעלה החמישה שוכן ממערב לירושלים בראש אחת הפסגות הגבוהות בהרי ירושלים, בגובה 810 מטר. ביום בהיר נפרשת לפני המתבונן שפלת החוף מאשקלון ועד לכרמל. מדרום לקיבוץ נמצאים קיבוץ קריית ענבים והכפר אבו גוש, וממזרח – היישוב הר אדר. צמוד לקיבוץ מצפון, עבר קו הגבול של מדינת ישראל עד מלחמת ששת הימים, ובתוואי זה הוקמה גדר ההפרדה.

בכה' בכסלו תרצ"ח דצמבר 1937 נהרגו סמוך לפסגתו חמשת חברי גרעין 'במעלה'. כעבור חצי שנה, בכ' בתמוז תרצ"ח (19 ביולי 1938), עלה על הקרקע במסגרת יישובי 'חומה ומגדל' קיבוץ מעלה החמישה שנקרא על שם חבריו שנפלו במקום.
בשנת 2005 עבר הקיבוץ שינוי באורחות החיים של חברים, וכיום מעלה החמישה הוא 'קיבוץ מתחדש' בו כל חבר אחראי לפרנסתו, אך הקיבוץ עדיין נושא באחריות ודואג לביטחון חבריו בתחומי הרווחה, הסיעוד והביטחון הסוציאלי. כיום (הנתונים מסוף שנת 2015), גרים בקיבוץ 319 חברים, 80 תושבים וילדיהם.

לחץ על התמונה להגדלה

נקודות מידע למטייל

רפת

העדר מונה כ– 300 פרות + 150 עגלים. את העגלים מוכרים. כל תנובת החלב מגיעה לתנובה.
מכסת החלב היא 3,400,000 ליטר בשנה.
מדיניות ביקורים – מבקרים מתקבלים בברכה, אבל מתבקשים לא להיכנס לאזור העגלים היונקים (שעדיין בכלובים).
שעות חליבה – 07:30-04:30 ; 15:00-12:00 ; 22:00-19:30.

תצפית ממתבן הרפת:
מתחתינו גדר הקיבוץ, מעט מתחתיה עוברת גדר ההפרדה. מעבר לגדר ההפרדה על מדרונות הרכס ובוואדי, נמצא הכפר קטנה. הישוב הר אדר נמצא ממזרח. מערבה באופק ניתן לראות את מודיעין ומודיעין עלית וביום בהיר נפרשת לפנינו שפלת החוף.

גן רותי (גן הסלעים)

גן רותי כונה בעבר גן הסלעים. כיום המקום נושא את שמה של בת הקיבוץ שהלכה לפני כמה שנים לעולמה, והוכשרו בו פינות ישיבה רבות ונעימות בלב החורש. יש כמה בתי עץ קטנים לילדים ובסופו של שביל ההליכה ממוקמת מרפסת תצפית נוף נהדרת.

תצפית ממרפסת הנוף:
ממול נמצא הכפר קטנה ותל כְּפִירָה. תל כפירה – תל ארכיאולוגי, מצפון לכפר קטנה.
הַכְּפִירָה היא עיר מקראית המוזכרת בספר יהושע כאחת מערי הגבעונים שהשלימו עם בני ישראל בהמשך היא מוזכרת כאחת מערי שבט בנימין וכאחת הערים שאליה חזרו גולי בבל בימי ישיבת ציון. שמה נגזר משמו של האריה, הכפיר, שהיה נפוץ בתקופת התנ"ך בארץ ישראל. מקובל לזהות את הכפירה עם תל כפירה שנמצא בסמוך לכפר קטנה.על שם היישוב נקראים כיום נחל כפירה ועין כפירה הסמוכים לתל.

חדר האוכל

המבנה המרשים תוכנן בידי האדריכל ארתור גולדרייך ונחנך ב 1970 . הוא שימש כחדר אוכל עד 2005 ומאז הוא משמש כמרכז קהילתי של הקיבוץ.

בית צילה

המבנה המטויח בצבע כתום-וורוד עז, הוקם כבית תרבות לתושבי מעלה החמישה ב 1947. תכנן אותו האדריכל אוריאל שילר. צילה נבט על שמה נקרא המבנה היתה חברת הקיבוץ ונרצחה ב 1945 במהלך התקפה על טיול ילדים שליוותה למצדה. הנכס העיקרי כיום בבית צילה הוא ציור הקיר הגדול שמתנוסס בו על שלושה קירות. הציור באורך 15 מטר נוצר בשנות החמישים בידי האמן סה שונברג. הפרסקו בבית צילה נחשב כיום בין ציורי הקיר הגדולים והמרשימים ביותר בישראל. יש הרואים בו יצירת מופת ייחודית. כדאי מאוד להשתדל לראותו במהלך השהות במלון יערים וביקור במעלה החמישה.

Gordonia – Private Hotel | כתובת: מעלה החמישה 90835, ירושלים | הזמנות: 02-5331342 | ישיר למלון: 02-5331381

מקבוצת מלונות כרם: מלון יערים / מלון גורדוניה

יש מעט מקומות שמספרים בקול כה צלול וברור את סיפורה של הארץ. רק במעט מקומות אפשר לערוך היכרות עם העבר וליהנות כל כך מן ההווה. מלון גורדוניה החדש במעלה החמישה הוא אחד המקומות האלה. היכרות עם המקום הירוק והשקט פורשת בפנינו את סיפורה של הארץ. יש בו את הקסם וכוח המשיכה האדיר של נוף הרי ירושלים לצד השורשים, המאבקים, הרצון לחיים שלווים, הקשר אל האדמה, הגפנים, היערות וההרים.

על המדרון הצפוני-מערבי של הר הרוח, בלב הרי ירושלים ורק עשרה קילומטרים מן העיר, ניצבת אנדרטת אבן קטנה לזכרם של חמשת חברי גרעין ההתיישבות "גורדוניה". גורדוניה הייתה תנועת נוער ציונית-חלוצית שדגלה בערכי א"ד גורדון. חניכיה, צעירים שעלו לארץ כחלוצים, אימצו ערכים של עבודה וחינוך. חמשת חברי הגרעין נורו ב-1938 כאשר הכשירו דרך במעלה ההר. זמן קצר אחר-כך הוקם כאן הישוב שנושא את זכרם – מעלה החמישה.

קרא עוד

© כל הזכויות שמורות למלון גורדוניה

hp_logo.png

חבילת חורף מפנקת במיוחד!​

  • סוויטה עם בריכה
  • ארוחת שף - בוקר וערב.
  • *טיפול מפנק אצלנו בספא
  • במחירים שאסור לכם לפספס

* הטיפול הינו טיפול יחיד
תקף במהלך חודש דצמבר 2019 במוצ"ש ואמצע שבוע
בימים א' -ד'.