אבו גוש - טיולים במכונית

מלון גורדוניה בלב הרי ירושלים הוא אתר נהדר לצאת ממנו לטיולים באזור הקרוב, במרחק נסיעה קצר. רבים ממסלולי הטיול קלים, נינוחים ומרתקים. בכולם אפשר לשלב נסיעה
במכונית לצד הליכה קצרה, הנאה מן הנוף, מהטבע ומהאוויר המצוין.

איפה? הכפר אבו גוש נמצא 2 קילומטר דרומית מערבית מגורדוניה.
איך להגיע? נוסעים מגורדוניה לכיוון קרית יערים וכביש 1 ומגיעים לאבו גוש. הנסיעה נמשכת כחמש דקות בלבד.
מה כדאי? הכפר אבו גוש עתיק מאוד ושוכן כאן כבר יותר מ-6,000 שנה. בתקופת המקרא נודע המקום כקריית יערים, שהייתה מרכז פולחן חשוב ובה הוצב ארון הברית. בתקופה הביזנטית (לפני כ-1500 שנה), זכה המקום להכרה כאתר קדוש לנצרות. אז הוקמה בו הכנסייה הראשונה. בתקופה הצלבנית (לפני כ-1000 שנה), ייחסו לכפר את מקום התגלותו של ישו לאחר תחייתו – היא אמאוס, והוקם בו המנזר הבנדיקטי. המנזר הבנדיקטי הוא מבנה יפהפה שכדאי מאוד לבקר בו. הוא שוכן בלב גן מטופח, שבו עצים עתיקים, על הקירות הפנימיים מצוירות פרסקאות (ציורי קיר) יפות ובקריפטה שבבסיס המנזר, נובע מעיין. באתר הגבוה ביותר באבו גוש, מול הרי ירושלים, שוכנת כנסיית "גבירתנו של ארון הברית". הכנסייה הוקמה בשנת 1924 על גבי שרידים של כנסייה ביזנטית קדומה. בחצר הכנסייה הוצב פסל גדול של מריה. במקום שוהות דרך קבע כמה נזירות. הכפר הנוכחי הוקם בתקופה העות'מנית בידי משפחת אבו גוש שצאצאיה הם מרבית התושבים במקום (כ-5,500). המוניטין הכי חשוב של אבו גוש בישראל עוסק כמובן בחומוס. בכפר פזורות מסעדות רבות ואתם מוזמנים לבחור מהו החומוס המועדף עליכם. כמו כן יש באבו גוש חנויות רבות. בולטות ביניהן חנויות של מוצרי זכוכית, חנות נרות וחנויות מעולות לבקלוואה, כנאפה וממתקים אחרים.

טיולים במכונית:

Gordonia – Private Hotel | כתובת: מעלה החמישה 90835, ירושלים | הזמנות: 02-5331342 | ישיר למלון: 02-5331381

מקבוצת מלונות כרם: מלון יערים / מלון גורדוניה

יש מעט מקומות שמספרים בקול כה צלול וברור את סיפורה של הארץ. רק במעט מקומות אפשר לערוך היכרות עם העבר וליהנות כל כך מן ההווה. מלון גורדוניה החדש במעלה החמישה הוא אחד המקומות האלה. היכרות עם המקום הירוק והשקט פורשת בפנינו את סיפורה של הארץ. יש בו את הקסם וכוח המשיכה האדיר של נוף הרי ירושלים לצד השורשים, המאבקים, הרצון לחיים שלווים, הקשר אל האדמה, הגפנים, היערות וההרים.

על המדרון הצפוני-מערבי של הר הרוח, בלב הרי ירושלים ורק עשרה קילומטרים מן העיר, ניצבת אנדרטת אבן קטנה לזכרם של חמשת חברי גרעין ההתיישבות "גורדוניה". גורדוניה הייתה תנועת נוער ציונית-חלוצית שדגלה בערכי א"ד גורדון. חניכיה, צעירים שעלו לארץ כחלוצים, אימצו ערכים של עבודה וחינוך. חמשת חברי הגרעין נורו ב-1938 כאשר הכשירו דרך במעלה ההר. זמן קצר אחר-כך הוקם כאן הישוב שנושא את זכרם – מעלה החמישה.

קרא עוד

© כל הזכויות שמורות למלון גורדוניה

מלון גורדוניה
5% הנחה למזמינים ישירות מאתר הבית!